Zamknij [x]

Na skróty

 

Msze św.
- w niedziele
09.00, 10.30, 12.00, 18.00*
- w tygodniu
(od poniedziałku do soboty)
18.00


* w wakacje nie ma tej Mszy Św.


Biuro parafialne czynne *
- w środy
16.00 - 17.00
- w soboty
(za wyjątkiem I soboty miesiąca)
9.00 - 11.00


* podczas wakacji czynne w tygodniu 15 min po wieczornej Mszy Św.

Pogoda w Skolwinie

 

Temperatura: [°C]

Ciśnienie: 1021 [hPa]

Prędkość wiatru: 0 [km/h]

Kierunek wiatru: E

Promieniowanie UV: 0

Wilgotność powietrza: [%]

Dzienna suma opadów: 0 [mm]

Szkolne koło Caritas PDF Drukuj

 

W niedzielę Miłosierdzia Bożego (24.04.2022) w szeregi szkolnego koła Caritas zostały przyjęte cztery nowe członkinie: Martyna, Magda, Julka i Ula. Uczennice zdecydowały się poświęcić część swojego wolnego czasu aby pomagać innym. Po Mszy św. dziewczyny częstowały słodkościami, w ciekawy sposób przypominając o czynach miłosierdzia. Nie jest to jednak pierwsza akcja z ich udziałem. W ramach pomocy dla Etiopii nowoprzyjęte członkinie wykonały już m.in. kartki wielkanocne oraz palemki.

 

 
Chrystus Pan Zmartwychwstał PDF Drukuj

 

 

Chrystus Pan Zmartwychwstał – Prawdziwie Zmartwychwstał. Ta wieść zaczyna rozchodzić się w naszych Rodzinach, domach, wśród tych z którymi żyjemy w Skolwinie. Niech Zmartwychwstały obdarza wszelkimi potrzebnymi łaskami do pokonywania grzechu i szatana. Obyśmy umieli powstawać do pięknego Życia. Wszystkim mieszkańcom Skolwina, naszym Gościom: Szczęść Boże !!!!

Ks. Artur Rasmus

 
WIELKANOC 2022 PDF Drukuj

 

17 kwietnia - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Msze Święte: 6.00, 10.30, 12.00, 18.00 (nie ma Mszy o godz. 9.00)

 

18 kwietnia - Poniedziałek Wielkanocny

Msze Święte: 9.00, 10.30, 12.00 (nie ma Mszy o 18.00)

 

Od wtorku (19.04) przez cały tydzień od godz. 17.30 do Mszy wieczornej o 18.00 w naszym kościele będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Zapraszamy na cichą modlitwę o pokój na świecie. Podczas adoracji będzie okazja do spowiedzi. W piątek w łączności z Niepokalanowem zapraszamy na "Noc Walki o Błogosławieństwo dla Polski". Program: godz. 17.30 adoracja w ciszy, 18.00 Msza, 18.30 Droga Światła, 19.15 czuwanie z Maryją.

 
Wigilia Uroczystości Wszystkich Świętych PDF Drukuj

 

W przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych, podczas Mszy o godz. 10.30 miało miejsce "Spotkanie Wszystkich Świętych". Każdy chętny mógł przygotować przebranie nawiązujące do postaci swojego patrona lub innego wybranego świętego. Były aniołki, papież, a nawet "stare dobre małżeństwo". Spotkaniu przyświecała myśl, że tak naprawde każdy ma szansę na świętość jeśli tylko stara się jak najlepiej przejść przez swoje życie. Zwieńczeniem spotkania był okolicznościowy tort oraz pamiątkowe zdjęcie.

Czy uda się rozpoznać które postacie świętych były inspiracją dla pięknie przygotowanych przebrań? Zapraszamy do galerii...

 

Galeria - Kliknij zdjęcie

 
24 X - Niedziela Misyjna i tydzień misyjny PDF Drukuj

 

Obejmijmy modlitwą tych którzy mówią o Chrystusie daleko, daleko... Np. w Afryce, w Republice Południowej Afryki gdzie pracuje s. Jakuba.

 

Kliknij zdjęcie aby wyświetlić film

 
Bł. Kard. Stefan Wyszyński i ks. Henryk Świerkowski – spotkanie PDF Drukuj

 

 

W niedzielę, 12 września 2021 r. w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie miała miejsce beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i m. Elżbiety Róży Czackiej. Od tego momentu możemy mówić o Nich błogosławieni. W naszym archiwum parafialnym zachowały się fotografie po śp. ks. Henryku Świerkowskim – pierwszym skolwińskim proboszczu. Przedstawiają one… abp Stefana Wyszyńskiego, podczas wizyty duszpasterskiej. Na kilku zdjęciach widnieje młodziutki ks. Świerkowski. Postawione zostały pytania: co przedstawiają zdjęcia? Jaka to miejscowość? Który to rok? Rozpoczęła się kwerenda. Oto co udało się ustalić i owe historyczne zdjęcia.

Ks. Henryk Świerkowski w okresie od 1 czerwca 1950 r. do 25 czerwca 1952 r. był wikariuszem parafii pw. Św. Jadwigi w Zielonej Górze. Od 28 kwietnia do 5 maja 1952 r. miała miejsce I wizytacja Prymasa Polski tzw. Ziem Odzyskanych. Abp Wyszyński odwiedził wtedy: Golczewo, Przybiernowo, Stepnicę, Wolin, Ładzin, Międzyzdroje, Kamień Pomorski, Świnoujście, Gorzów i Zieloną Górę. W Zielonej Górze Prymas gościł od 3 do 5 maja 1952 r.

W książce pt. "Pro Memoria. Zapiski z lat 1948-1949 i 1952-1953" (Wydawnictwo SOLI DEO i APOSTOLICUM, Warszawa 2007) przeczytać możemy notatki Prymasa. Dokumentowały one spotkania, wizytacje, wyjazdy dzień po dniu. Dzięki tym zapiskom zdjęcia po ks. Świerkowskim nie są już anonimowe. Oto stosowne fragmenty z 3 maja 1952 r.:

 

3 maja 1952, uroczystość Królowej Polski, Gorzów – Zielona Góra

 

O godzinie 14.30 żegnam Gorzów i ruszamy do Zielonej Góry. Jedzie ks. prałat Szelążek, ks. kanclerz, Kumala, ks. Marszalik i ks. dziekan Michalski z Zielonej Góry. W drugim samochodzie bp Baraniak, ks. Zaręba i ja. Droga trudna, gdyż na całej niemal długości są roboty drogowe, poszerzanie jezdni.. A nadto, częste patrole wojskowe nas zatrzymują; zjawisko dawno tu niespotykane.

O godzinie16.15 stajemy w Zielonej Górze. Zdążamy do kościoła św. Jadwigi, gdzie pracuje ks. dziekan Michalski, konsultor diecezjalny, dawny kierownik KSM w centrali poznańskiej. Od pierwszego rzutu oka widać to porządek.

 

 

Lud stoi wzdłuż wąskich uliczek, na froncie dzieci, dzieci, dzieci… Tyle dzieci, spokojnych, skupionych. Przed wejściem do kościoła dzieci z wierszykami, radni parafialni z chlebem i solą – wszyscy przemawiają do głośników, dzięki czemu lud zebrany w okolicznych uliczkach wszystko słyszy.

 

 

Świątynia jest wypełniona dziatwą, która dziś ma tu pierwszeństwo. Ksiądz Proboszcz wygłasza podniosłe kazanie, nieco mnie wyręczając. Zawsze, gdy gospodarz za wiele powie, stwarza kłopotliwą sytuację dla biskupa. Zresztą ludzie też przyszli wysłuchać biskupa a nie proboszcza, którego zawsze mają ze sobą. W rezultacie, muszę całkowicie przestawić się na nowe myśli, jako że sposób ujmowania spraw i myślenia Księdza Proboszcza jest bardzo zbliżony do mojego sposobu. Mówię do rodziców i do dzieci: rodzicom o dzieciach, dzieciom o rodzicach – wszystkim o wspólnym Ojcu – który jest w niebie.

Po przemówieniu wracamy na plebanię, na krótki podwieczorek w gronie duchowieństwa dekanalnego. Bierzmujemy w kościele św. Jadwigi. Zwraca uwagę wyjątkowe wyrobienie dzieci, które tu zachowują się z wielkim taktem.

Bierzmowanie dzieci ukończone. Udajemy się na salę parafialną, gdzie zebrana dziatwa składa sprawozdanie ze swej nauki katechizacji. Przemawiają przedszkolaki i przedstawiciele wszystkich klas szkolnych.

 

 

 

 

Młodzież starsza wydaje mi się smutna. Zresztą tu mnie dosięgnął pan poseł Mazur, ponieważ zarządzono zbiórki, przemarsze, zebrania młodzieży szkolnej. W niedzielę młodzież szkolna ma już od godziny 8.00 być w szkołach. – Akademia jest bardzo umiejętnie prowadzona. Sprawozdania klasowe są przeplatane śpiewem religijnym – wszystko idzie przez głośnik. Nawet małe dziateczki, stojąc tuż przy scenie – ośmioro na metr kwadratowy – zachowują się bardzo spokojnie i ze skupieniem. Akademia ukończona.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 34

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Losowy obraz

02-8.jpg.jpg